Úspěch našich fotografů!

21. března 2019 se na Novoměstské radnici předávaly ceny vítězům soutěže  , která je součástí rozsáhlého vzdělávacího projektu PHOTOBASE určeného studentům středních škol a žákům 2. stupně základních škol celé České republiky. Projekt probíhá pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.

Letošního ročníku se účastnilo 645 studentů z 68 škol celé České republiky. Odborná porota ohodnotila 1579 soutěžních fotografií (481 ZŠ a 1098 SŠ) a pracovala v tomto složení: Ivan Látal, Jan Neubert, Ivan Bárta, Milan Hospodka, Adolf Zika, Pavlína Krupová a Zdeňka Veselá.

Dva naši studenti bodovali v kategorii „Nalezené zátiší“. Na druhé příčce se umístila Aneta Pačesová z 2. G s fotografií „Čekající“, třetí cenu pak získal žák 2. F Jan Kříž za snímek s názvem „Někdo ping-pong?“
Do finále se pak ještě probojovali Marek Veřtat, Filip Hampl, Judita Šavlová, Vojtěch Křížek, Ema Svobodová a Sára Helebrantová.

Výstava nejlepších fotografií 7. ročníku soutěže PHOTOCONTEST trvá do 31. března 2019 denně (kromě pondělí) od 10 do 18 hod., Novoměstská radnice (Karlovo nám. 1/23, Praha 2).

Vítězům gratulujeme!