Student Panské na WeCan Code od Unicorn College

[Petr Štencl, 4.D] V sobotu 10. 12. 2016 jsem se zúčastnil víkendové akademie WeCanCode na Unicorn College. Seminář byl zaměřen na stavbu projektů v platformě Arduino. Na začátku nás lektor Tomáš Jukin (absolvent Panské) seznámil s Open Source a Open Hardware. Pod jeho odborným vedením jsme si sestavili několik projektů včetně digitálního piána pomocí stavebnice Arduino Starter Kit. Jaké jsou výhody či nevýhody Arduina? Víte, jakých je jeho 5 kruhů pekla? Jaký je rozdíl mezi mikropočítačem a mikrokontrolérem? Nejen na tyto otázky, ale i na spoustu dalších, se účastník dozví odpověd na WeCanCode.

Na závěr dne byla diskuze ohledně stavby robotů s Arduinem a řízenými mikropočítačem Raspberry Pi. Den byl velmi zajímavý a mohu ho vřele doporučit komukoli, kdo je našencem pro digitální techniku, IoT nebo jen chce začít s Arduinem.

Chtěl bych poděkovat škole, že mi umožnila účast na této akademii bezplatně, neboť škola dostala od Unicorn College v rámci spolupráce jeden volný lístek na každou sobotu WeCanCode.

Nejbližší další sobota je 14. 1. 2017 na téma IoT prakticky.