27. ročníku Českého lva vládla Panská

Pokud jste se dívali o víkendu (7. 3. 2020) na předávání Českých lvů a měli pocit, že letošní ročník opanovaly filmy Nabarvené ptáče či Vlastníci, vaše mínění nyní poupravíme: tentokrát totiž v rámci udílení cen ČFTA dominovala Panská!

Suverénním vítězem večera se stal film Nabarvené ptáče. Jistě všichni známe jméno režiséra V. Marhoula, ale je nutno zdůraznit, že na zvukové podobě filmu se podíleli také naši bývalí studenti! M. Jílek, absolvent z roku 1991, je tvůrcem postsynchronů a ruchů a V. Chorvatovič, absolvent z roku 2010, je autorem mezinárodního mixu. Kromě zmíněných dvou musíme uvést i jméno V. Prášila, hlavního zvukaře během natáčení a zároveň našeho absolventa z roku 2007. Snímek si odnesl cenu za nejlepší zvuk!

Cenu za nejlepší TV sérii získal Vodník, jehož režisér V. Tauš u nás maturoval roku 1992.

Divácky oblíbený TV seriál Most! si odnesl rovněž ocenění a M. Reitler, jeho producent, Panskou ukončil roku 1988.

V neposlední řadě lze zmínit Mardošu (M. Huňát, maturoval 1992), hudebníka kapely Tata Bojs, taktéž úspěšného studenta Panské, který celý večer hudebně doprovázel.

V následujících ročnících samozřejmě očekáváme další úspěchy jako například cenu za nejlepší snímek roku, nejlepší režisér, nejlepší scénář a podobně.