Červen 2019

Lucerničky 2019

No moc sedmiček v obdélníčkách tam není, ale jak můžeme číst hned v první řadě, je to

COOL!

Takže všem ty nejvíc COOL prázdniny a v září nashledanou!

Výhra ve Vodafone IoT soutěži

V pondělí 17. 6. 2019 se studenti ze 16C Vojtěch Vosáhlo, Jakub Horník a Matyáš Černý zúčastnili finále IoT soutěže od Vodafone. Do finále se probojovaly tři týmy z původních pěti, mezi nimiž byla pražská SPŠ Ječná a škola z Českých Budějovic. V porotě seděli přední vývojáři z Vodafone a dokonce i pan manažer z Anglie, proto musely být výrobky účastníků prezentovány v angličtině. Úkolem účastníků bylo vytvořit IoT produkt a vymyslet i marketingovou kampaň.

Embedded Academy 2019

V pátek 7. 6. 2019 se v naší tělocvičně konaly závody Embedded Academy, které pořádá firma Siemens a FEL ČVUT.

Závodilo se s roboty sestavenými z Lega nebo Merkuru. K plnění bylo na výběr 10 úloh (například střelba na cíl, sfoukni svíčku, uhas reaktor, zameť podlahu,…), které se mohl každý tým zúčastnit a dosáhnout určitého počtu bodů, ty se poté každému týmu sečetly a z toho vzniklo konečné pořadí.

Vlastimil Vondruška v barokní aule

[Agáta Doleželová a Tomáš Doleček, 17G] 12. 6. 2019 se v SPŠE Františka Křižíka konala pro žáky druhých ročníků uměleckých oborů beseda se spisovatelem historických detektivních románů a scénáristou Vlastimilem Vondruškou.

Svěřil se nám, že když mu bylo kolem sedmi let, napsal si vlastního Vinnetoua, protože než se dostal k původní knize, všechny byly vyprodány.

Čestné uznání za M+

V pondělí 10. 6. 2019 obdržela naše škola Čestné uznání za dlouhodobou kvalitní přípravu žáků v matematice v rámci oceňování nejúspěšnějších žáků v nepovinné maturitní zkoušce Matematika+. Oceněny byly čtyři školy z celé České republiky.

Oceňování nejlepších žáků a škol proběhlo v Jičínském salónku Valdštejnského paláce pod záštitou senátora Jiřího Drahoše, předsedy výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

Festivalové vavříny

Už tradičně se v druhé polovině května koná festival školních a studentských filmů Náchodská prima sezona. Jde o první akcí v průběhu roku, kam posíláme čerstvé absolventské snímky.

Tentokrát cenu získal dokument Bodyguard, jehož autorkami jsou Kateřina Vestfálová, Michaela Hriciková a Michaela Pacholíková.